Згідно Закону України 3651-д орган місцевого самоврядування «Новополтавська громада» (код ЄДРПОУ: 04376722) був реорганізований і увійшов до складу Вільнозапорізької громади

Для можливості відновлення сайту дзвоніть за телефонами: (0432) 55-43-69 - Метастудія (Вінниця)
Starostat.org.ua - розробка веб-сайтів для старостинських округів ОТГ України
A A A K K K
для людей із порушенням зору
Новополтавська громада
припинила діяльність, увійшла до складу Вільнозапорізької громади

Історія села Шевченкове

В 1930 році на незаселених степах на південь від Нового Бугу з’являється невелике поселення засноване переселенцями з навколишніх сіл: Новохристофорівки, Сергіївки. Переселенці займалися землеробством, розводили худобу, жили в землянках по кілька родин. Було збудовано 4 хати, в яких жили родини Миндри, Пилюги, Греся, Соколика. В 1933 році поселення перетворюється у відділок радгоспу Бузький. В 1936 році утворюється радгосп «Червона Баштанка» з центральною садибою в селі Андріївка. Село Андріївка засноване в кінці 18 ст. Тут в 1902 р. була утворена школа для дітей євреїв, яка проіснувала до революції, пізніше був утворений лікбез, з 1929 по 1933 рік працював Новополтавський сільськогосподарський технікум, з 1972 року по сьогоднішній день - Андріївське СПТУ-12, яке пізніше перейменували в ПТУ-42.

До війни на території села проживало 30 родин, населення становило приблизно 100 чоловік. Населення займалося землеробством (вирощували ячмінь, пшеницю, сорго, суданку, кукурудзу), в селі Зеленому розводили курей, в селі Шевченкове-2 розводили корів. Радгосп «Червона Баштанка» мав свою техніку: 5-6 тракторів, 3 комбайни. В 1938 році директором радгоспу стає Терехов М.Ф. - розпочинається розбудова села та господарчих споруд. Побудовано кузню, конюшню, пекарню, відділкову контору. Школи до війни не було, ходили до школи в сусідню Новополтавку.

В 1942-1943 роках було побудовано вузькоколійку, яка повинна була з’єднати села Володимирівку та Привольну для перевезення зерна, але була побудована лише від Новополтавки до Володимирівки.

Після Великої Вітчизняної війни розпочалася відбудова села. Радгосп був одним з найбільших в області, оброблялося 25000 га землі. В 1947 році побудовано клуб (нині будівля ПОСП «Красна Баштанка»), гараж, майстерня, будуються гуртожитки. В 1947-1948 роках відкривається Червонобаштанська початкова школа, в якій було 1-2 класи. В 1951 році відкривається 4 клас. Всі вчителі початкової школи були місцевими мешканцями. Початкова школа була розміщена в конюшні (сьогодні на її місці побудований сільський будинок культури). В 1965 році свої двері відкрила нова Червонобаштанська неповна середня школа, директор школи Якименко Г.П.

З 1947 по 1967 рік під керівництвом бригадира-садовода Олександра Кузьмічова проводиться озеленення села: садиться сільський парк, обсаджуються деревами головні вулиці села, насаджуються лісонасадження.

З 1953 року на територію села розпочинається велике переселення людей з інших областей України - Львівської,

Тернопільської, Вінницької. В радгоспі починають вирощувати цукровий буряк, для обробітку якого необхідна була велика кількість робочих рук. В 1969 році добудовано водопровід, який копався вручну робітниками радгоспу.

В 1975 році побудовано новий дитячий садок на 75 дітей, в 1977 році відкрив свої двері новий будинок культури, в 1986 році був побудований житловий масив. Люди раділи, 76 сімей отримали квартири з усіма зручностями. Утворювались нові сім’ї, народжувалися діти.

В 1991 році Україна стала незалежною. Село росло, розвивалося.


Розробка веб-сайтів для органів місцевого самоврядування
Пропонуємо веб-платформи по створенню власного веб-сайту державним органам влади, органам місцевого самоврядування та державним установам
Gromada.org.ua, Starostat.org.ua, Rayrada.org.ua, Rda.org.ua, Osv.org.ua